F1 Emilia-Romanja: Gara-ritransmetim
F1 Emilia-Romanja: Gara-ritransmetim

F1 Emilia-Romanja: Gara-ritransmetim

"Imola Circuit", Imola, Itali. Gara e katërt e sezonit të 73-t të kampionatit botëror të automobilizmit. Një epokë e re nis për Formula 1, 10 skuadra, 20 pilot, në kërkim të kurorës së Max Verstappen. Leclerc dominoi edhe në Australi, duke thelluar avantazhin në botëror pas tërheqjes së Verstappen. Kampioni i Botës kërkon revansh në Imola Koment: Sokol GJOSHI dhe Rigers KRISTO