Real Betis-Valencia (Kupa e Mbretit-Spanjë) -ritransmetim
Real Betis-Valencia (Kupa e Mbretit-Spanjë) -ritransmetim

Real Betis-Valencia (Kupa e Mbretit-Spanjë) -ritransmetim

Finalja e edicionit 120-të të Kupës së Mbretit të Spanjës. Betis rikthehet në finale pas 17 vitesh dhe kërkon trofeun e tretë në historinë e saj. Për Valencian është finalja e dytë në katër edicionet e fundit dhe synon të ngrej trofeun në qiell për herë të nëntë. Koment: Kristo THOMA